Menu Mobilne

Gaśnica śniegowa GS-5X BC

Gaśnica gasi poprzez wyparcie tlenu z otoczenia i obniżenie temperatury. Gwałtownie uwalniany dwutlenek węgla ma temperaturę bliską 0 OC dzięki temu podczas gaszenia w powietrzu powstaje śnieg, który wyrzucany na źródło ognia. Jest to bardzo czyste gaszenie i nie pozostawienie zanieczyszczeń i zniszczeń. Idealnie nadaje się do gaszenia urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000V oraz pożaru paliw płynnych. Przy gaszeniu ciał stałych jak drewno czy tkaniny ogień może zostać ugaszony ale należy się liczyć z ponownym zapaleniem, gdyż środek gaśniczy nie wnika w głąb struktury materiału. Do gaszenia ciał stałych najlepiej użyć gaśnicy pianowej. 

Działanie:

Łatwa obsługa i manipulacja zaworem umożliwia przerywanie i powtarzanie gaszenia. Gaśnica śniegowa jest wyposażona w zawór mosiężny wraz z bezpiecznikiem ciśnieniowym. Wylot gaśnicy śniegowej to stożkowa tuba z uchwytem wytwarzająca śnieg gaśniczy. Gaśnica wyposażona w wysokociśnieniowy wąż gumowy zbrojony siatka metalową. Wysoka jakość obróbki powierzchni z czerwoną powłoką poliestrową.

Zastosowanie

Gaśnica śniegowa znajduje szczególne zastosowanie w przemyśle oraz w laboratoriach chemicznych, składach aptecznych, halach przemysłowych, wytwórniach i magazynach cieczy i gazów palnych, stacjach paliwowych, lakierniach. Przeznaczona jest do gaszenia cieczy i gazów palnych oraz instalacji i urządzeń elektrycznych pod napięciem do 1000 V.

Przeznaczenie:

Przeznaczone są do gaszenia pożarów z grupy B:
B – substancje ciekłe tworzące płomienie pod napięciem do 1000 V.
C- gazy gaszone są poprzez zdmuchnięcie płomienia i ta kategoria nie jest oznaczona na etykiecie.

UWAGA:

Środek gaśniczy - dwutlenek węgla, gasi poprzez wypieranie tlenu i obniżanie temperatury, nie pozostawia zanieczyszczeń.
Nie gasić bezpośrednio z bliskiej odległości urządzeń elektronicznych z powodu niskiej temperatury - może wywołać szok termiczny elektroniki.
Nie gasić bezpośrednio ludzi i zwierząt ze względu na ryzyko odmrożenia i ryzyko chwilowej utraty przytomności.
Nie stosować w małych zamkniętych pomieszczeniach w obecności człowieka.

Certyfikaty i atesty:

- gaśnice posiadają świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP na zgodność z PN-EN 3-7
- znak CE zgodnie 97/23/WE nadzorowany przez UDT-CERT TUV.

Zalety:

- gaszenie nie powoduje zniszczeń gaszonego przedmiotu
- nie pozostawia zanieczyszczeń
- nie niszczy dokumentów, przedmiotów wartościowych obrazów itp.

złóż zapytanie


 

Firma Autoryzowany Zakład Naprawy Sprzętu Pożarniczego Jan Góra Remiza Nysa zajmuje się kompleksowo bezpieczeństwo pożarowe Nysa już ponad 20 lat. Jesteśmy firmą która może się pochwalić wykwalifikowaną kadrą, ogromnym doświadczeniem, i rzeszą zadowolonych Klientów. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi gaśnice Nysa, legalizacja gaśnic Nysa a także przeglądy gaśnic Nysa. Wykonujemy także ładowanie gazem dwutlenek węgla - co2 Nysa ładowanie nabojów sodastream Nysa oraz przeglądy hydrantów Nysa. Nasz sklep przeciwpożarowy Nysa oferuje także sprzęt przeciwpożarowy Nysa oraz asortyment BHP Nysa - szeroki wybór z wysokiej jakości towarem w atrakcyjnych cenach. Znajdziecie państwo u nas także wszelkiego rodzaju znaki ewakuacyjne Nysa a także znaki BHP Nysa ładowanie nabojów sodastream Nysa. 

Nasz sklep ppoż Nysa mieści się pod adresem ul. Piotra Ściegiennego 1 w Nysie.  Pracujemy na terenie województwa opolskiego, województwa dolnośląskiego, województwa śląskiego. Remiza Nysa serdecznie zaprasza do współpracy.